Персони

Tenore
РОМАНЕНКО Андрій
РОМАНЕНКО Андрій
РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
Народний артист України (2013 р.).
 
Лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Д. Андгуладзе (Грузія, Батумі, 1996 р., ІІ премія), Міжнародного конкурсу вокалістів ім. С. Монюшка (Польща, Варшава, 1998 р., ІІІ премія), Міжнародного конкурсу ім. С. Крушельницької (Україна, Львів, 2003 р., ІІ премія).
 
Закінчив Київську державну консерваторію ім.П. І. Чайковського (1995 р., клас нар.арт.України, проф. В. І. Тимохіна).
 
1990 – 1994 рр. – соліст Державної академічної хорової капели України «Думка».
 
З 1994 р. – соліст Національної опери України.
Партії: Андрій («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Андрій («Тарас Бульба» М. Лисенка), Самозванець під ім’ям Григорія («Борис Годунов» М. Мусоргського), Ленський («Євгеній Онєгін» П. Чайковського), Володимир Ігорович («Князь Ігор» О. Бородіна), Андрій Хованський («Хованщина» М. Мусоргського), Ликов («Царева наречена» М. Римського-Корсакова), Герцог, Альфред, Радамес, Дон Карлос, партія тенора («Ріголетто», «Травіата», «Аїда», «Дон Карлос», Реквієм Дж. Верді), Пінкертон, Каварадоссі, Рудольф, Рене де Гріє («Мадам Баттерфлай», «Тоска», «Богема», «Манон Лєско» Дж. Пуччіні), Лоенгрін в однойменній опері Р. Вагнера, Хозе («Кармен» Ж. Бізе), Азазель («Мойсей» М. Скорика), Ромео («Ромео і Джульєтта» Ш. Гуно), Едгар («Лючія ді Ламмермур Г. Доніцетті), Принц, Курагін («Любов до трьох апельсинів», «Війна і мир» С. Прокоф’єва) та інші.
 
Співав на оперних сценах України (Донецьк, Львів), у Санкт-Петербурзькому оперному театрі ім. М. Мусоргського («Травіата»), у Великобританії – Лондонському «Royal Festival Holl» («Аїда», «Богема»), оперних театрах Глазго та Манчестера («Богема», «Тоска»), у Мадрідському театрі «Кальдерон» («Аїда») та інших.
 
Брав участь в престижних оперних фестивалях в Едінбурзі (Шотландія), на Тайвані тощо, співав сольні концерти у багатьох містах України та за кордоном, зокрема у Росії, Канаді, Голландії, на Кіпрі.
 
Входив до складу відомого в Україні тріо тенорів разом з народними артистами України Олександром Дяченком та Олександром Гурцом, концерти яких проходили з великим успіхом як в Україні, так і за кордоном.
 
Має фондові записи на Національному радіо України, СD із записом Реквієму Дж.Верді (Франця, 1996 р).
 
Гастролював у Німеччині, Данії, Швейцарії, Італії, Великобританії, Іспанії, Норвегії, Франції, Угорщині, Польщі, Азербайджані, Білорусі, Росії, США, Канаді.