Афіша театру

Прем’єра
Балет на 2 дії
Початок: 14.09.2017 - 19:00
Завершення: 21:00
За двома зайцями
Юрій Шевченко
За двома зайцями
Лібрето Тетяни Андреєвої за мотивами п’єси Михайла Старицького.
 
 
За сприяння Благодійного Фонду підтримки культурної та історичної спадщини міста Переяслів, продюсерського центру "Сучасний театр".
 
  • Асистент диригента:
  • ОЛІЙНИК Віктор
Музична інтродукція
 
Старий музикант поринає у давні спогади, мрії  –  з вічним запитанням "Чому?"
 
ДІЯ ПЕРША
 
Картина перша
 
Теплий київський ранок. Передзвонами вітаються одна з одною подільські церкви. На Контрактовій площі господарі лавок та крамниць розкладають товар – звичайний базарний день. Завзято порядкує тітка Секлета, а поміж торговими рядами пихато крокує Городовий.
Молоді хлопці заводять гру з чобітками, і вже вся площа включається у грайливу кадриль.
Несподівано на торжищі з’являється ще одна хвацька компанія: місцевий цирульник Свирид Петрович Голохвастий зі своїми посіпаками. Одягнений «по послєднєй модє», такий собі «французъ». Дівчата у захваті.
З'являється Галя – дочка Секлети – завжди замріяна дівчина-мана.
Голохвастий починає впадати за нею. Так сильно – аж сам вірить, що закохався. Секлета хутко благословляє молодих. Але Галя у розпачі, адже їй до серця припав зовсім інший.
На базарній площі «граціозно» з’являється заможна родина Сірків із своєю, схожою на кордубату чаплю, коханою донечкою Пронечкою. Усі насміхаються і глузують з неї, а дужче за всіх Свирид Петрович. Кепкує, але й оцінює статки «благородного» сімейства.
Побачивши Голохвастого, Проня не може відірвати очей від такої краси. Цю «красоту» помічає й Городовий, який давно розшукує знаного в Києві боржника-пройдисвіта.
Погоня.
 
Картина друга
 
Свирид Петрович стрімко, як той заєць, біжить до своєї цирульні. Починає відчайдушно стригти й голити клієнтів, намагаючись сховатись поміж ними. Все марно. З’явилися кредитори й роздягають банкрута до останньої нитки.
Залишившись наодинці, Голохвастий починає марити. У своїх думках він наближається: «до багатства, у блиску якого стоїть бридка, але закохана Проня».
 
Картина третя
 
Приватний танцювальний салон. Мадам - іноземка навчає київських панянок «новомодним манєрам». Дужче за всіх «вичворяє» Проня. Та дарма – у вальсі пари знов нема. Дівчина намагається причарувати хоч якогось кавалера, але марно. Невідомо, чим би все закінчилось, аби не Він – Свирид Петрович Голохвастий! Мрія її життя. І ось звуки чарівного танго затягують Пронечку у вир шаленого кохання.
 
 
ДІЯ ДРУГА
 
Картина перша
 
Будинок Сірків. Безтурботно відпочиває заможне сімейство. Спить і закохана Проня, їй сниться Свирид Петрович: такий красивий, такий іноземний і такий недосяжний!
Різкий дзвінок у двері перериває їхній сон-рандеву. Він прийшов! Усе заметушилося, закрутилося.
У супроводі вірних посіпак і гітари Голохвастий починає «штурмувати» серця Сіркового сімейства. Та не встигли батьки дати своє благословення, як про заручини миттєво загомоніли на вулицях Києва. Дійшла новина і до тітки Секлети.
 
Картина друга
 
Засмучена Галя блукає вулицями, тримаючи в руках весільну фату. Саме місто виводить дівчину на Хрещатик – калейдоскоп людей, мрій та бажань, в якому і тане її самотність. Київський вальс.
 
Картина третя
 
Весільна хода. Причепурена та щаслива Проня майже летить до вінця, а поруч Голохвастий невпевнено прямує до сходинок своєї мрії. І як тут не згадати про вічне питання вибору: між грошима та почуттям.
Урочистий дзвін Андріївської церкви чути на весь Поділ. Городяни та витріщаки зібралися подивитись на пишне весілля. З’являється тітка Секлета з бажанням розкрити правду про пройдисвіта Голохвастого усьому подільському люду. Серед юрби нишпорить і розлючений Городовий, від якого Голохвастому вдалося втекти минулого разу.
Викриття обману. Побиття Голохвастого-пройдисвіта. Похорон мрії.
Так, життя минає, залишаючи у серці тільки спогади та музику.
І вічне питання “Чому?”