Афіша театру

Балет на 2 дії
Початок: 16.02.2021 - 19:00
Завершення: 21:00
За двома зайцями
Юрій Шевченко
За двома зайцями
 
Лібрето Тетяни Андреєвої за мотивами п’єси Михайла Старицького.
 
 
За сприяння Благодійного Фонду підтримки культурної та історичної спадщини міста Переяслів,
продюсерського центру "Сучасний театр".
 
Прем'єра вистави на київській сцені відбулася 29 і 30 червня 2017 року.
 
 
 
Музична інтродукція
 
Старий музикант поринає у давні спогади, мрії  –  з вічним запитанням "Чому?"
 
ДІЯ ПЕРША
 
Картина перша
 
Теплий київський ранок. Передзвонами вітаються одна з одною подільські церкви. На Контрактовій площі господарі лавок та крамниць розкладають товар – звичайний базарний день. Завзято порядкує тітка Секлета, а поміж торговими рядами пихато крокує Городовий.
Молоді хлопці заводять гру з чобітками, і вже вся площа включається у грайливу кадриль.
Несподівано на торжищі з’являється ще одна хвацька компанія: місцевий цирульник Свирид Петрович Голохвастий зі своїми посіпаками. Одягнений «по послєднєй модє», такий собі «французъ». Дівчата у захваті.
З'являється Галя – дочка Секлети – завжди замріяна дівчина-мана.
Голохвастий починає впадати за нею. Так сильно – аж сам вірить, що закохався. Секлета хутко благословляє молодих. Але Галя у розпачі, адже їй до серця припав зовсім інший.
На базарній площі «граціозно» з’являється заможна родина Сірків із своєю, схожою на кордубату чаплю, коханою донечкою Пронечкою. Усі насміхаються і глузують з неї, а дужче за всіх Свирид Петрович. Кепкує, але й оцінює статки «благородного» сімейства.
Побачивши Голохвастого, Проня не може відірвати очей від такої краси. Цю «красоту» помічає й Городовий, який давно розшукує знаного в Києві боржника-пройдисвіта.
Погоня.
 
Картина друга
 
Свирид Петрович стрімко, як той заєць, біжить до своєї цирульні. Починає відчайдушно стригти й голити клієнтів, намагаючись сховатись поміж ними. Все марно. З’явилися кредитори й роздягають банкрута до останньої нитки.
Залишившись наодинці, Голохвастий починає марити. У своїх думках він наближається: «до багатства, у блиску якого стоїть бридка, але закохана Проня».
 
Картина третя
 
Приватний танцювальний салон. Мадам - іноземка навчає київських панянок «новомодним манєрам». Дужче за всіх «вичворяє» Проня. Та дарма – у вальсі пари знов нема. Дівчина намагається причарувати хоч якогось кавалера, але марно. Невідомо, чим би все закінчилось, аби не Він – Свирид Петрович Голохвастий! Мрія її життя. І ось звуки чарівного танго затягують Пронечку у вир шаленого кохання.
 
 
ДІЯ ДРУГА
 
Картина перша
 
Будинок Сірків. Безтурботно відпочиває заможне сімейство. Спить і закохана Проня, їй сниться Свирид Петрович: такий красивий, такий іноземний і такий недосяжний!
Різкий дзвінок у двері перериває їхній сон-рандеву. Він прийшов! Усе заметушилося, закрутилося.
У супроводі вірних посіпак і гітари Голохвастий починає «штурмувати» серця Сіркового сімейства. Та не встигли батьки дати своє благословення, як про заручини миттєво загомоніли на вулицях Києва. Дійшла новина і до тітки Секлети.
 
Картина друга
 
Засмучена Галя блукає вулицями, тримаючи в руках весільну фату. Саме місто виводить дівчину на Хрещатик – калейдоскоп людей, мрій та бажань, в якому і тане її самотність. Київський вальс.
 
Картина третя
 
Весільна хода. Причепурена та щаслива Проня майже летить до вінця, а поруч Голохвастий невпевнено прямує до сходинок своєї мрії. І як тут не згадати про вічне питання вибору: між грошима та почуттям.
Урочистий дзвін Андріївської церкви чути на весь Поділ. Городяни та витріщаки зібралися подивитись на пишне весілля. З’являється тітка Секлета з бажанням розкрити правду про пройдисвіта Голохвастого усьому подільському люду. Серед юрби нишпорить і розлючений Городовий, від якого Голохвастому вдалося втекти минулого разу.
Викриття обману. Побиття Голохвастого-пройдисвіта. Похорон мрії.
Так, життя минає, залишаючи у серці тільки спогади та музику.
І вічне питання “Чому?”
 
 
Журнал "Уикенд"
 
ТСН, канал 1+1
 
Телеканал ІНТЕР, "Ранок з Інтером"
 
Українська правда. Життя.
 
Факти, ICTV
 
Агенція УКРІНФОРМ
 
Газета "ИЗВЕСТИЯ"
 
Газета "День"
 
Газета "День"
 
LifeRead

Читайте больше на: http://liferead.media/culture/balet-za-dvumya-zajcami-10-faktov-o-neveroyatnoj-premere.html
LifeRead

Читайте больше на: http://liferead.media/culture/balet-za-dvumya-zajcami-10-faktov-o-neveroyatnoj-premere.html
Видання "Liferead"
 
Газета "Вести"