11.05.2012, 13:08
Прем’єра у Національній Опері України!
Міністерство культури України, за підтримки Міністерства закордонних справ України та Національної спілки композиторів України представляє:
18 та 20 травня 2012 року, в рамках святкування Дня Європи в Україні, на сцені Національного академічного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка прем’єру балету-триптиху Перехрестя в постановці Раду Поклітару на музику Мирослава Скорика у виконанні артистів театру Київ Модерн Балет.
Вперше мистецький проект об̕єднав найвідоміших представників української сучасної культури:
Мирослав Скорик — видатний український композитор, твори якого звучать на всіх континентах, у виконанні кращих музикантів. Він є також автором музики до легендарної кінострічки Тіні забутих предків, що увійшла до скарбниці світової культури, а його Мелодія, яку знають мільйони людей, стала музичним символом України.
Раду Поклітару — один з провідних хореографів сучасності, якого міжнародна балетна критика ставить поряд з Морісом Бежаром та Борисом Єйфманом.
Київ Модерн-Балет, який по праву вважається найяскравішим представником сучасної хореографії на пострадянському просторі і здобуває вищі премії на найпрестижніших міжнародних конкурсах та представляє українську культуру в Іспанії, Франції, Нідерландах, Польщі, Росії, Таїланді, Південній Кореї, Китаї тощо.
Олександр Друганов — один з найкреативніших сценографів сучасного театру, сценічні рішення якого стають невід`ємною частиною успіху вистав, до яких долучається художник.
Симфонічний оркестр Національної опери України ім. Т.Г.Шевченка під орудою Мирослава Скорика, Героя України, народного артиста України, академіка, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка та за участю солістів — зірок скрипкового мистецтва України, лауреатів міжнародних конкурсів: Андрія Бєлова, скрипка (Німеччина) Богдани Півненко, скрипка (Київ) Назарія Пилатюка, скрипка (Львів).
Ідея зібрати такий зірковий склад для того, щоб запропонувати високу якість українського культурного продукту і продемонструвати новий вектор розвитку українського сценічного мистецтва належить Міністру культури України Михайлу Кулиняку. Творча ідея була підхоплена Національною спілкою композиторів України, і модератором її впровадження виступила секретар правління, Генеральний секретар Національного комітету Міжнародної Музичної Ради, заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії мистецтв, відомий музикознавець Леся Олійник. Проект був підтриманий Міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком для подальшої презентації сучасного українського мистецтва на міжнародному рівні. Прем`єра Перехрестя увійшла до програми святкування Днів Європи в Україні.
Організаційний супровід та координація проекту — Оксана Мельничук, Асоціація ПромКом. Контакт :+38 097 509 42 53, oxanam@voliacable.com
Докладніше про виставу
Анонс прес-конференції