23.02.2025, 11:45
Роковини російського вторгнення. "Воєнний реквієм" - час молитви і єднання
Роковини російського вторгнення.
Три роки тому, 23 лютого 2022 у театрі було показано оперу М. Лисенка «Наталка Полтавка», а наступного дня звичний порядок речей змінився через повномасштабну агресію сусідньої держави проти суверенної України. Багато хто з колективу театру – від артистів до технічних працівників – не вагаючись взялися за зброю, стали займатися волонтерством.
Серед перших, хто стали на захист держави, були артисти і педагоги балету Олеся Воротнюк, Олег Токар, Вадим Буртан, Олександр Шаповал, Артем Кадурін, Даніїл Сілкін, трубач Юрій Кузьменко, валторніст Юлій Пилипчак, тромбоніст Роман Порвіш, скрипаль Орест Кречковський, флейтист Дмитро Медоліз.
 
Частина митців повернулася до своїх мирних професій, інші продовжують воювати, а дехто вже ніколи не вийде театральну сцену…
Три роки невимовного болю і страшних випробувань водночас стали для українців часом єднання і глибокого розуміння власної ідентичності.
Ми довели собі і світові – Україна вільна і незламна.
Вчора, до третьої річниці початку великої війни, на сцені театру як звернення до людства в ім’я миру прозвучав масштабний вокально-симфонічний твір всесвітньо відомого британського композитора Бенджаміна Бріттена «Воєнний реквієм» у виконанні симфонічного оркестру, хору і солістів театру: Людмили Монастирської (сопрано), Олександра Нікіфорова (тенор), Олександра Киреєва (баритон). Диригент-постановник – Микола Дядюра, хормейстер-постановник – Богдан Пліш.
 
У виконанні твору взяли участь хор Капели імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики (хормейстер – Костянтин Ленчик), а також народні художні колективи київського Палацу дітей та юнацтва: хорова капела хлопчиків «Дзвіночок» (художній керівник – Рубен Толмачов) та дівочий хор «Вогник» (художній керівник – Олена Соловей).
 
Виконання твору відбулося завдяки небайдужій участі Посольства Великої Британії та Британської Ради в Україні. У вщент заповненій залі серед глядачів були присутні й понад двадцять високоповажних представників іноземних дипломатичних місій в Україні.
 
 
Після виконання "Воєннного реквієма". Фото О. Злуніциної.