5.12.2024, 23:23
Японія – Україні. Сучасне мультимедійне обладнання – Національному академічному театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка
Японія – Україні. Сучасне мультимедійне обладнання – Національному академічному театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка
5 грудня 2024 року у Національній опері України відбулася урочиста церемонія підписання Угоди щодо передачі театру сучасного мультимедійного обладнання – пульту керування сценічним освітленням.
 
Нагадаємо, у 2003 році і 2019 році завдяки грантовій допомозі уряду Японії в рамках Програми підтримки культурних проектів «КУСАНОНЕ» Національна опера України отримала аудіо обладнання, музичні інструменти та лазерні проектори Panasonic PT-RZ21 яскравістю 20 000 lm і Panasonic PT-RZ120 яскравістю 12000 lm.
Варто відзначити, що апаратура такого класу дає  можливість створювати найвибагливіші візуальні видовища та використовується в усьому світі у сучасних виставах та під час театралізованих і спортивних шоу.
 
Національна опера України активно використовує новітнє обладнання, особливо у виставах, де зроблено особливий акцент на візуалізації сюжету.
У сценографії таких вистав, як «Фауст», «Трубадур», «Богема», «Снігова королева»,  Травіата», «Елегія воєнного часу» тощо  наші художники-постановники поєднують запаморочливі декорації з різними світловими ефектами, котрі дають можливість обіграти кожну наступну сцену по-новому, наповнивши її ще більшим змістом.
 
«Проект модернізації обладнання постановочного освітлення Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка» - сьомий проект Уряду Японії, реалізований у рамках Програми підтримки культурних проектів «КУСАНОНЕ» в Україні, яка надається неприбутковим організаціям для збереження культурної спадщини та розвитку культури, вищої освіти чи спорту. Цей грант є частиною Офіційної Допомоги Розвитку (ODA) Уряду Японії.
 
Важлива роль у практичній реалізації проекту, зокрема, закупівлі та поставці обладнання, належить Благодійному фонду «Велика родина». Залучення неурядової громадської організації до проекту було умовою програми «КУСАНОНЕ». Робота здійснювалася у відповідності до умов Грантового контракту між Посольством Японії в Україні та Фондом під наглядом аудиторів. Співробітники «Великої родини» працювали на волонтерських засадах, розглядаючи свою роботу як благодійній внесок у розвиток національної культури та мистецтва.
 
У церемонії взяли участь:
Масаші Накагоме - Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні
Петро Чуприна - генеральний директор-художній керівник Національної опери України
Віра Ульянченко - голова Наглядової ради Благодійного фонду «Велика родина»
Олександр Ульянченко – президент Благодійного фонду «Велика родина»
працівники Посольства Японії в Україні та Національної опери України
 
Нове японське світлове обладнання, безумовно, додасть ще більшої видовищності класичним сюжетам в сучасній інтерпретації.
 
 
На фото О. Злуніциної Масаші Накагоме та Петро Чуприна