Програма екскурсії до Національної опери України

ПРОГРАМА ЕКСКУРСІЇ

 

Екскурсія починається біля пам'ятника М. Лисенку на Театральній площі о 13.00.

Коротка вулична частина: розповідь про те, що було на цьому місці раніше, як змінювалося те, що бачить сучасний глядач.
 

Під час екскурсії відвідувачі матимуть можливість зануритися в театральну атмосферу й пройти весь шлях: від фойє до закулісся. 

У глядацькій залі дізнаємося про важливі історичні і політичні події, які тут відбувалися.

За лаштунками з бічних куліс знайомимося зі сценою, яка вже майже готова до вистави: останні приготування пов’язані з налаштуванням світла, будьте готові то до таємничої темряви, то до сліпучого сяйва софітів.

На центр сцени виходити заборонено, але з-за куліси кинемо оком у ще сплячу глядацьку залу. Вас уразять надміром механічної й освітлювальної апаратури колосники, ви дізнаєтеся, для чого знадобилася надбудова, навіщо потрібен ухил сцени, чому в опері досі користуються рампою і послугами суфлера та ще про багато тонкощів…
Після цього дізнаєтеся, для чого використовується ар’єр-сцена, що раніше було там, де зараз колишній «внутрішній дворик» і як це пов’язано з опаленням театру.

Познайомитеся з дрібним реквізитом: вам покажуть різноманітну й вигадливу бутафорію, що надає виставам жвавості, правдоподібності або, навпаки, фантасмагоричності.

Нарешті, через «побутове» закулісся відправитеся до балетних класів, де довідаєтеся, як відбувається повсякденна й постановочна робота, а якщо пощастить, то й побачите репетиційний процес.

Ми залишаємо закулісся, встигнемо зазирнути у цареву ложу. Театр вже заповнюється глядачами... Ви зможете помилуватися прекрасними інтер'єрами, авторськими кришталевими люстрами й канделябрами, скульптурними деталями, старовинними венеціанськими дзеркалами. І, звичайно ж, зробити фото на згадку про насичену і динамічну екскурсію.

 

Зверніть увагу - квиток на виставу не входить  до вартості екскурсії.

Програма екскурсії може дещо змінюватися зважаючи на час її проведення.

Тривалість екскурсії - 1,5 години.