Афіша театру
Музика Лео Деліба (вистава виконується під фонограму)
Хореографія Анатолія Шекери у редакції Ярослава Ткачука
Лібрето за мотивами новели Е. Гофмана
3 грудня на сцені Національної опери України – легендарна класика комедійно-балетного жанру «Коппелія».
«Коппелія» – один з тих чарівних творів, які не втрачають свого шарму й через століття. Вистава однаково припаде до душі і дорослим, і дітям.
Цей балет отримав успіх ще у 1870 році, коли був презентований вибагливому французькому глядачеві у Гранд-Опера й з тих пір він є прикрасою багатьох головних театрів світу. У Києві цю видовищну виставу, яку створив український балетмейстер Анатолій Шекера, за редакцією заслуженого артиста України Ярослава Ткачука, представлять учні та студенти Київського державного фахового хореографічного коледжу.
Балет «Коппелія» за новелою Ернеста Амадея Гофмана «Пісочна людина», як і належить справжній комедії, – видовище вишукане, легке, яскраве і викликає тільки позитивні емоції та естетичну насолоду. Музику до постановки створив французький композитор Лео Деліб, яка за два століття стала справжньою класикою світового балету.
В основі цієї балетної постановки – історія кохання, з любовним трикутником, ревнощами, пристрасними інтригами та щасливим кінцем. Головний герой – легковажний Франц, закоханий у селянку Сванільду, але водночас він задивляється й на інших гарненьких дівчат… Одного дня йому затьмарює розум неймовірної краси незнайомка Коппелія, яку він бачив лише у вікні. За іронією долі Коппелія виявляється механічною лялькою, яку створив винахідливий майстер Коппеліус. Така життєва метафора.
Однак нехай поважний глядач не переживає за долю закоханих, бути разом Сванільді та Францу допоможуть вірні подруги Сванільди, що готові навіть вчинити самосуд і незаконне проникнення в лабораторію Коппеліуса, щоб допомогти подрузі.
Головні ролі у виставі виконують:
Сванільда – Злата Лосєва
Коппеліус – Руслан Авраменко, соліст Національної опери України
Франц – Валерій Хованов
Лялька Коппелія - Софія Жереб
Музика: Лео Деліб (вистава виконується під фонограму)
Хореографія: Анатолія Шекери у редакції Ярослава Ткачука
Лібрето: за мотивами новели Е. Гофмана
Довідка про Київський державний фаховий хореографічний коледж:
З моменту свого заснування в 1934 році, балетна школа зробила величезний внесок у розвиток вітчизняного балетного мистецтва та міжнародну танцювальну спадщину, випускаючи артистів балету з міжнародною славою протягом поколінь.
Учні й студенти в КДФХК навчаються за кошти державного бюджету, сюди потрапляють діти, які дійсно мають здібності й талант. Випускники коледжу з успіхом працюють не лише в українських театрах, але й в багатьох творчих колективах за кордоном.
Так, майже за 90 років свого функціонування хореографічний заклад зробив значний внесок у багату світову хореографічну спадщину, випустивши артистів, які здобули міжнародну славу, зокрема: Тетяна Таякіна, Валентина Калиновська, Валерій Ковтун, Тетяна Боровик, Раїса Хилько, Микола Прядченко, Ірина Дворовенко, Денис Матвієнко, Аліна Кожокару, Нобухіро Терада, Наталія Лазебнікова, Олександр Жембровський, Катерина Кухар, Олександр Стоянов, Сергій Бондур, Катерина Ханюкова, Олеся Шайтанова... І це лише деякі всесвітньо відомі випускники коледжу.
Учні та студенти коледжу постійно беруть участь у найпрестижніших міжнародних і всеукраїнських балетних конкурсах та здобувають перемоги.
Досвідчені педагоги коледжу, який зараз очолює народна артистка України Катерина Кухар, зберігають й розвивають кращі традиції класичного балету.