Афіша театру

Концерт на 1 відділ
Початок: 24.10.2018 - 19:00
Завершення: 20:30
Олексій Ботвінов та Бурхан Очал. Перезавантаження-2
  Олексій Ботвінов та Бурхан Очал. Перезавантаження-2

Піаніст Олексій Ботвінов належить до еліти світового піанізму. Ботвінов по праву вважається одним з кращих виконавців музики Рахманінова у світі. Ботвінов – єдиний піаніст світу, який виконав складний шедевр Баха «Гольдберг-варіації» на сцені вже більш, ніж 300 разів.

Олексій Ботвінов гастролював у більш ніж 40 країнах світу. Виступи піаніста соло і з провідними оркестрами в найбільших концертних залах – Берлінській Філармонії, Лондонському Вігмор-Холі, Цюріхському Тонхалле, Московському Будинку Музики, в інших кращих залах Європи та Азії – користуються незмінним успіхом у публіки та преси. Народний артист України, у ЗМІ нагороджується такими епітетами як «... маяк для тих, хто шукає світло», або «... володар техніки створення дива». Нещодавно італійська преса писала про тріумф Ботвінова в Ла Скала з «Гольдберг Варіаціями» як «неперевершену ітнрепретацію» або «білу магію за роялем». Провідні європейські газети пишуть про артиста як «... суперзірку класики» або «... поета за роялем, що виділяється своїм особливим перлинним звуком».

Бурхан Очал (Туреччина - Швейцарія) - провідний орієнтальний світовий перкусіоніст, народився в 1956 року в Киркларелі (північний захід Туреччини).
Свою музичну кар'єру Очал почав в 14 років. У 24 Бурхан Очал переїхав до Швейцарії, де продовжив вчитися.

Вже дуже скоро Очал почав співпрацювати з джазової зіркою П'єром Фавром, швейцарським джазовим піаністом Джорджем Грунтцем, відомою піаністкою Марією Жоао Пірес, австралійським піаністом Петером Уотерсом і багатьма іншими.
Бурхан Очал багато виступав і продовжує виступати як соліст.

Наступним етапом його творчого життя стала зустріч з Джо Завінулом - легендарним виконавцем на електронних клавішних інструментах, композитором і творцем групи Weather Report. З Завінулом Бурхан Очал працював протягом 10 років.

Він створив власний '' Istanbul Oriental Ensemble '', який за 20 років об'їхав весь світ і був визнаний найсерйознішими критиками. Колектив отримав '' Preis der Deutschen Schallplattenkritik '- німецький аналог Греммі.

Бурхан Очал записав 2 альбоми турецької музики з оркестром 'Trakya All Stars'. Обидва диска номінувалися в категоріях "Краща етнічна музика" в Туреччині.

Очал багато років співпрацював зі Стінгом, на початку 2000-х перкусіоніст кілька років виступав з турецьким піаністом Фазілем Саєм.

В якості соліста він також виступав спільно з цілою низкою симфонічних оркестрів. З цюріхськими камерним оркестром (Zurich Chamber Orchestra) він записав окремий диск турецької музики Concerto Alla Turca (2007).

Очал закоханий в художнє кіно і не так давно він почав активно зніматися у фільмах і серіалах.

У 2003 про життя музиканта зняли документальний фільм "Burhan Öçal & Trakya All Stars: A Musical Homecoming", який потрапив на різні міжнародні кінофестивалі.

У 2010 разом з Олексієм Ботвіновим Бурхан Очал почав проект "Бах. Перезавантаження". Це була революційна спроба переосмислити вічну музику Баха, з'єднавши її з етноритмами сходу і світловими спецефектами. Очал і Ботвинов зіграли 20 концертів на найвідоміших сценах світу-в тому числі в Стамбулі, Парижі, Цюріху, Базелі, Абу-Дабі, Джазовому фестивалі в Монтре. 6 концертів побачив і український глядач.

У 2017 Очал і Ботвінов знову об'єдналися для нового проекту.

30 січня 2017 року у головному концертному залі Швейцарії - Цюріхському Тонхаллє - при стоячих оваціях вишуканої місцевої публіки відбулася прем'єра нової програми музикантів - «Перезавантаження - 2». У новому проекті артисти представляють широкий спектр європейської музики, що предстає в абсолютно новому, несподіваному звучанні, зі східним або джазово-колористичним відтінком. Культові шедеври Баха, Бетховена («Патетична Соната»), Рахманінова, Прокоф'єва в програмі, вибудуваної за принципом постійного нагнітання емоцій і енергетики - не можуть залишити байдужим. Особливо варто відзначити кілька творів з циклу Мусоргського «Картинки з виставки». Середньовічний європейський «Замок» перетворюється в східний палац з «1001 ночі», «Балет невилуплених пташенят» і «Розмова з мертвими» - лякаюче реальні, а «Баба Яга» нагадує потужне рок-аранжування.

Проект Очала і Ботвінова дуже важливий не тільки з естетичної, але і філософсько-соціальної точки зору. У світі, що переживає епоху нестабільності, розлом між світами християнства та ісламу розширюється. Проект « Перезавантаження - 2» на найвищому рівні осмислення показує гармонію в поєднанні, здавалося б, непоєднуваних культурних пластів. В результаті їх взаємодії народжується нова культурна реальність.