Афіша театру
1 липня на Софійській площі Києва та 3 липня в італійському місті Равенна відбудуться грандіозні концерти за участю визначних митців сучасності: засновника та автора проекту, найвидатнішого диригента сьогодення Ріккардо Муті (Riccardo Muti, Італія), всесвітньо відомого актора театру та кіно Джона Малковича (John Malkovich, США), однієї з найкращих сучасних оперних співачок Людмили Монастирської (Україна) та відомого українського баса Сергія Магери, інших солістів Національної опери України, а також спільного об’єднаного італійсько-українського симфонічного оркестру та великого зведеного хору (загалом понад 300 учасників). У концерті в Києві братимуть участь, зокрема, Молодіжний оркестр Луїджі Керубіні, створений Маестро Ріккардо Муті з найкращих молодих виконавців Італії, а від української сторони – артисти симфонічного оркестру та хору Національної опери України, Камерного хору «Кредо», випускники Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського та близько 25 молодих виконавців з Маріупольського муніципального камерного оркестру «Ренесанс» та Маріупольського коледжу мистецтв.
В основі програми концерту – безсмертні твори Джузеппе Верді (з «Чотирьох духовних п'єс» – «Stabat Mater» для чотириголосого змішаного хору з оркестром та «Te Deum» для подвійного чотириголосого хору з оркестром; фрагменти з опери «Набукко»), а також прем'єрне виконання поеми «Портрет Лінкольна» для читця та симфонічного оркестру, написаної американським композитором Аароном Коплендом у розпал Другої світової війни та присвяченої національному герою американського народу Аврааму Лінкольну.
Початок концерту на Софійській площі Києва о 21.00.
1 липня на Софійській площі Києва та 3 липня в італійському місті Равенна в рамках міжнародного проекту «Шляхи дружби» відбудуться грандіозні концерти під керівництвом найвидатнішого диригента сьогодення Ріккардо Муті (Riccardo Muti, Італія).
Серед великої кількості посад Ріккардо Муті – Художній керівник і Головний диригент театру «Ла Скала» протягом близько 20 років (1986–2005 рр.), Зальцбурзького фестивалю (2007–2012 рр.), провідних світових оркестрів – Чиказького симфонічного оркестру (з 2010 р.), Філадельфійського симфонічного оркестру (1980–1992 рр.), Філармонічного оркестру в Лондоні (1973–1982 рр.), Довічний почесний диригент Римської опери (з 2011 р.) тощо.
Проект «Шляхи дружби» (Le Vie dell’Amicizia / The Roads of Friendship) увійшов в історію як приклад високого гуманізму, що долає політичну та військову конфронтацію, несе високу миротворчу місію, вшановує пам’ять жертв найтрагічніших подій сучасності.
Ріккардо Муті: «Ця ідея зародилася більш ніж двадцять років тому в Сараєво. Ми всі були приголомшені трагедією, яка там відбувалася. Ми хотіли щось передати від Равенни на знак братерства і усвідомили, що найкращий засіб – це музика: разом з понад сотнею музикантів ми перелетіли Адріатичне море на борту військових літаків, аби виступити в місті, яке досі продовжували бомбардувати. Це був початок подорожі, яка протягом наступних років приводила нас у неймовірні місця і яка дала нам можливість виступати з митцями різних культур і віросповідань. Це – щорічне паломництво, яке нагадує нам, що музика – це універсальна мова, яка нас всіх об’єднує».
За двадцять років концерти проекту, започаткованого престижним Равеннським фестивалем у 1997 р., пройшли через Сараєво, Бейрут, Єрусалим, Нью-Йорк, Стамбул, Каїр, Дамаск, Найробі, Токіо, Тегеран та інші точки світу, збираючи багатотисячні аудиторії на відкритих площах та у концертних залах. Влітку цей масштабний проект приїде до України і буде показаний кількатисячній аудиторії глядачів у самому серці столиці!
На Софійській площі італійських та українських митців об’єднають на одній сцені просто неба безсмертна музика Джузеппе Верді, а також симфонічна поема «Портрет Лінкольна» Аарона Копленда, яку прикрасить Джон Малкович своїм блискучим виконанням ролі читця-декламатора. Цей твір був написаний Коплендом у розпал Другої світової війни та присвячений національному герою американського народу Аврааму Лінкольну. Зазвичай у ролі читця-декламатора уривків з текстів Президента Лінкольна виступають відомі актори або громадські діячі, серед яких Маргарет Тетчер, Білл Клінтон, Барак Обама, Ніл Армстронг, Кетрін Хепберн, Пол Ньюман, Генрі Фонда та ін.
Джон Малкович (John Malkovich, США) – всесвітньо відомий актор театру і кіно, кінорежисер, продюсер, двократний номінант на премію «Оскар», який прославився неперевершеною грою у таких знаменитих фільмах, як «Місця в серці», «Імперія Сонця», «Небезпечні зв’язки», «Під покровом небес», «Про мишей і людей», «На лінії вогню», «Мері Райлі», «Повітряна в’язниця», «Бути Джоном Малковичем», «Підміна», «Чемпіон» тощо.
Україну представлятимуть, зокрема, солісти Національної опери України Людмила Монастирська, одна з найкращих сучасних сопрано, та відомий бас Сергій Магера.
У концерті на Софійській площі братимуть участь Молодіжний оркестр Луїджі Керубіні, створений Маестро Ріккардо Муті з найкращих молодих виконавців Італії, а від української сторони – симфонічний оркестр і хор Національної опери України, Камерний хор «Кредо», Ансамбль класичної музики ім. Б. Лятошинського, студенти Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, а також 25 молодих виконавців з м. Маріуполя. Хормейстер Великого зведеного хору – Богдан Пліш. Загалом понад 300 учасників!
З метою міжнародного висвітлення події до Києва приїде близько 25 представників провідних іноземних ЗМІ з країн Євросоюзу, Азії та США (зокрема Corriere della Sera, El País, Neue Zürcher Zeitung, La Repubblica, Avvenire, La Stampa, Il Sole 24Ore, Musical America, RAI, Al Jazeera тощо).
Проект «Шляхи дружби. Равенна–Київ» здійснюється Равеннським фестивалем, Міністерством культури України, Національною оперою України, Київської міської державною адміністрації за підтримки Міністерства культурної діяльності та спадщини і туризму Італії, Міністерства інформаційної політики України, Міністерств закордонних справ Італії та України, Маріупольської міської ради, Обласної адміністрації Регіону Емілія-Романья та Мерії м. Равенна, Генерального консульства України в Мілані, Посольства Італії та Італійського інституту культури в Україні, Національного заповідника «Софія Київська», інших українських та італійських інституцій.