Репертуар
2 год. 45 хв. з 2-ма антрактами
2 лютого на сцені Національної опери України – балет «Лебедине озеро» у виконанні прими-балерини театрів La Scala, Los Angeles Ballet та Boston Ballet Петри Конті та прем’єра Національної опери України Станіслава Ольшанського в виставі «Лебедине озеро».
Італійка Петра Конті (Petra Conti) вражає своєю майстерністю, у віці 17 років вона була запрошена в якості étoile («зірка», вищий статус балерини) на найбільший театральний майданчик світу, його глядацьку залу вміщує 15 000 людей. У 2014 році балерина була удостоєна звання Посла італійського танцю в світі. У 2010 році телеканал SKY зняв про Петру документальний фільм «Танцюристи майбутнього».
Петра Конті (Petra Conti) танцює у парі з такими всесвітньо відомими зірками балету як: Роберто Боллє (Roberto Bolle), Еріс Нежа (Eris Nezha), Іван Васильїв (Ivan Vasiliev), Массімо Мурру (Massimo Murru), Олександр Стоянов (Aleksandr Stoyanov).
У Києві Петра Конті вже не вперше, українські глядачі її дуже шанують й чекають, щоб подивитись на її витончений й унікальний граційний танець. 2 лютого вона виконає партію Одетти-Оділії в парі з Станіславом Ольшанським, який танцюватиме роль принца Зігфріда.
Станіслав Ольшанський – володар І премії XII Міжнародного конкурсу артистів балету в Сеулі (Південна Корея, 2019 р.). Закінчив Київське державне хореографічне училище у 2011 році. Працював у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. З 2016 року – перший соліст Національної опери України, з 2018 року – прем'єр головного театру країни.
«Лебедине озеро» – світовий балет, який вже понад 100 років зберігає свою першість в серцях глядачів. Як символ, саме ця вистава у багатьох людей асоціюється з балетним мистецтвом. Сьогодні «Лебедине озеро» є прикрасою в репертуарі практично всіх головних світових театрів.
Створено балет за мотивами стародавньої німецької легенди, що розповідає про прекрасну принцесу Одетту, яку чаклун Ротбарт своїм прокляттям перетворив на лебедя. Це містична історія розказана під мотиви геніальної музики Петра Чайковського і побудована на контрастах боротьби світла й темряви, Одетти з Оділією. Де торжествує добро над злом – кохання, вбити яке неможливо.
Лібрето: Володимира Бегичева і Василя Гельцера
Музика: Петра Чайковського
Хореографія: Анатолія Шекери