Афіша театру

Балет на 3 дії
Початок: 30.05.2019 - 19:00
Завершення: 21:45
Лебедине озеро
Петро Чайковський
Лебедине озеро
Прем'єр балету Національної опери України Олександр Стоянов та
прима-балерина Баварського Національного балету Laurretta Summerscales –
у виставі «Лебедине озеро».
 
 
ІНФОРМАЦІЯ НАДАНА ПРЕС-СЛУЖБОЮ ОЛЕКСАНДРА СТОЯНОВА
Авторська стилістика, орфографія та пунктуація збережені
 
 
Запрошена артистка Лаурретта Саммерсейл (Laurretta Summerscales) цього року, у лютому, вже танцювала на головній історичній сцені, своєю унікальною технікою та енергією вона підкорила як глядачів, так й українських артистів балету. 30 травня Лаурретта знову вийде на сцену Національної опери України у образі Одетти й Оділії, та танцюватиме в дуеті з улюбленцем глядачів Олександром Стояновим.
 
Лаурретта Саммерсейл (Laurretta Summerscales) –  свою кар’єру почала у  Національному балеті Англії, де згодом вона отримала звання прими-балерини. З сезону 2017/18 вона стала примою-балериною Баварського Національного балету у Мюнхені. Лауретта одна із найтитулованіших сучасних балерин. Вона нагороджена Золотою медаллю Міжнародного балетного конкурсу в Пекіні, є володаркою пам'ятної медалі Джойс Персі, Премії «Стеллі Манн» і «Призу глядацьких симпатій» Міжнародного конкурсу «Dancer Award». Отримала премію «Кращий молодий танцюрист року» в 2007 і 2009 роках, а також Приз глядацьких симпатій Міжнародного конкурсу «Enbs Emerging Dancer» в 2013 і 2015 роках.

Темпераментний Олександр Стоянов (Aleksandr Stoyanov) –  прем'єр балету Національної опери України, заслужений артист України, лауреат багатьох міжнародних конкурсів. Сьогодні Олександр один із найяскравіших представників світового  чоловічого балету. Його легкий стрибок, технічність та емоційність – зробили його улюбленцем багатьох шанувальників балетного мистецтва.
 
Про виставу:
 
«Лебедине озеро» – світовий балет, який вже понад 100 років зберігає свою першість в серцях глядачів. Як символ, саме ця вистава у багатьох людей асоціюється з балетним мистецтвом. Сьогодні «Лебедине озеро» є прикрасою в репертуарі практично всіх головних світових театрів.
 
Балет створено за мотивами стародавньої німецької легенди, що розповідає про прекрасну принцесу Одетту, яку чаклун Ротбарт своїм прокляттям перетворив на лебедя. Це містична історія розказана під мотиви геніальної музики Петра Чайковського і побудована на контрастах боротьби світла й темряви, Одетти з Оділією. Де добро торжествує над злом.
 
Лібрето: Володимира Бегичева і Василя Гельцера
Музика: Петра Чайковського
Хореографія: Анатолія Шекери
 
ІНФОРМАЦІЯ НАДАНА ПРЕС-СЛУЖБОЮ ОЛЕКСАНДРА СТОЯНОВА
Авторська стилістика, орфографія та пунктуація збережені