Афіша театру

Балет на 1 дію
Початок: 6.07.2024 - 15:00
Завершення: 16:20
5 Танго
Астор П'яццолла
5 Танго
 
Балет Ханса ван Манена
Dutch National Ballet
 
 
Музика – Астор П'яццолла
Дизайн костюмів – Жан-Поль Врум
Асистент Ханса ван Манена – Олександр Жембровський
Репетитори з балету –
н. а. України Раїса Хилько, н. а. України Сергій Бондур
Режисер, який веде виставу – Денис Одінцов
 
***
Вистава виконується під фонограму
 
 
 
 


 

 

 

***
Балет «5 танго» для семи пар на музику Астора П’яццоли, створений 1977 року, входить до репертуару багатьох балетних труп, є надзвичайно популярним у світі шедевром Ханса ван Манена. Тут хореограф дозволив собі відмовитися від високих підборів, які зазвичай притаманні танцю танго, а замість них використати пуанти. Він поєднав іспанські елементи, притаманні музиці А. П'яццоли, з бальним танцем, сплітаючи дивовижні ритми та почуття, що ллються зі звуками музики.
 
 
 
***
Ханс ван Манен – хореограф, якому вдалося представити для широкої аудиторії сучасний танець як симбіоз класичного балету, модерну та інших напрямів у техніці руху. Він один із хореографів-новаторів, які допомогли сформулювати нині загальноприйняті положення синтезу академічного та інших напрямів танцю. Деякі аспекти хореографії ван Манена продовжують залишатися маркою власного стилю: чистота й очевидна простота, надзвичайна, майже математична зваженість структур його танцювальних композицій.
Лауреат численних премій та нагород: 1991 – Премія імені Соні Гаскелл, а також хореографічна премія від Нідерландської театральної гільдії; 1992 – орден Оранських-Нассау від королеви Нідерландів; 1993 – престижна танцювальна премія Німеччини Tanzpreis; 1997 – Міжнародна премія імені Джино Тані у категорії «Танець»; 1998 на Единбурзькому міжнародному фестивалі в Шотландії було представлено ретроспективу балетів ван Манена, а сам хореограф був відзначений нагородою критиків Единбурзького фестивалю «Архангел»; 2000 – престижна премія «Еразм»; 2005 – премія Benois de la Danse «За життя в мистецтві».
На честь сімдесятип'ятиліття Ханс ван Манен був удостоєний звання Командора Ордену Нідерландського Лева, того ж року заснований фестиваль його імені.
Крім хореографії, митець активно займається фотографією, його світлини виставляються по всьому світу.
 
***
Ідея поставити відомий балет на сцені Національної опери України належить колишньому солісту Нідерландського національного балету, киянину Олександру Жембровському. З нею він прийшов до Ханса ван Манена і одразу отримав відповідь «так». Хореограф без вагань вирішив надати права на постановку на сцені нашого театру, а костюмерний цех Нідерландського національного балету передав сценічний одяг для київських танцівників.

«Я зробив це не просто тому, що зараз кожен в міру можливостей допомагає Україні. Мене вражає, як українці продовжують жити так, наче нічого не відбувається. Це фантастично», – каже ван Манен.

«Ми хочемо підняти дух українців, щоб публіка хоча б на півгодини забула про те, що йде війна, а танцівники відчули: вони не самі, і те, що вони роблять – важливо», – додає Олександр.

 

Xанс ван Mанен: Танець як об’єднуюча сила у важкі для України часи

***