Персони

Корифеї
ГНАТЮК Дмитро
ГНАТЮК Дмитро

Герой України, народний артист СРСР, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка та державних премій. Український співак і режисер, який віддав оперному мистецтву понад 60 років.
Ім’я видатного українського оперного співака, чудового виконавця українських народних пісень Дмитра Гнатюка широко відоме як в Україні, так і за її межами. Соковитий баритон артиста, щира і безпосередня манера виконання у поєднанні з акторським талантом полонили мільйони шанувальників оперного мистецтва і пісні.
У Національній опері України ім. Т. Г. Шевченка працював з 1951 року. Як співак на київській оперній сцені створив цілу галерею яскравих колоритних образів, серед яких Остап, Микола, Еней («Тарас Бульба», «Наталка Полтавка», «Енеїда» М. Лисенка), князь Ігор, Алєко, Демон в однойменних операх О. Бородіна, С. Рахманінова, А. Рубінштейна, Онєгін, Єлецький, Томський, Мазепа («Євгеній Онєгін», «Пікова дама», «Мазепа» П. Чайковського), Ескамільо («Кармен» Ж. Бізе), Амонасро, Яго, Ріголетто, Ді Луна («Аїда», «Отелло», «Ріголетто», «Трубадур» Дж. Верді), Фігаро («Севільський цирульник» Дж. Россіні) та інші.
У 1975 році дебютував на сцені Національної опери України як режисер, поставивши оперу «Князь Ігор» О. Бородіна. З 1988 р. по 2011 р. – головний режисер Національної опери України, з 2011 – режисер. Здійснив постановки опер «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка» М.Лисенка, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Пікова дама», «Мазепа» П. Чайковського, «Сорочинський ярмарок» М. Мусоргського, «Тоска» Дж. Пуччіні, «Севільський цирульник» Дж. Россіні, «Травіата», «Аїда» Дж. Верді, «Війна і мир» С. Прокоф’єва та інші.
Дмитро Гнатюк – один з найвидатніших виконавців української пісні. Його гастролі в США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Франції, Англії та інших країнах дали змогу світові познайомитися з неповторною музичною культурою України.
Академік академії мистецтв України, професор. Багатогранна мистецька діяльність Дмитра Гнатюка становить неповторну у своїй художній значимості сторінку музичної культури України.