Персони

Корифеї
МОЛОСТОВА Ірина
МОЛОСТОВА Ірина
(1929-1999)
Режисер-постановникнародна артистка України, професор.
Закінчила Московський інститут театрального мистецтва ім.А.Луначарського (1952 р.) як режисер, паралельно навчаючись на балетмейстерському відділенні. Удосконалювалась з оперної режисури у творчій лабораторії головного режисера Великого театру професора Б.О.Покровського. У 1952-1958 і 1978-1980 рр. - режисер Київського російського драматичного театру ім. Лесі Українки. У 1958-1978, 1980-1999 рр. режисер Національної опери України, на сцені якої поставила вистави "Богема", "Мадам Баттерфлай" Дж. Пуччіні, "Лючія ді Ламмермур" Г. Доніцетті, "Фауст" Ш. Гуно, "Манон" Ж. Массне, 'Таємний шлюб" Д. Чімарози, "Дон Жуан або покараний розпусник" В.А. Моцарта, "Ріголетто" Дж. Верді, "Євгеній Онегін", "Мазепа" П. Чайковського, "Царева наречена" М. Римського-Корсакова, "Хованщина" М. Мусоргського та інші.
Серед режисерського доробку І. Молостової особливе місце посідає опера «Катерина Ізмайлова», що ставилася у тісній співпраці з великим російським композитором Д. Шостаковичем, який визнав цю виставу найкращою серед інших постановок цієї опери. Великий успіх мала опера «Хованщини» М. Мусоргського, яку було показано на міжнародних фестивалях у Мадриді (1979 р., Іспанія) та Вісбадені (1982 р., Німеччина). Режисерські роботи І. Молостової побачили глядачі Франції, Польщі, Швейцарії, Румунії, Югославії, Португалії, Фінляндії, Японії, Ізраїлю.
Ірина Молостова плідно працювала як режисер драматичних вистав. У її постановці йдуть вистави у Національному українському драматичному театрі ім. І. Франка та у Національному театрі російської драми ім. Лесі Українки.
Режисер здійснила постановки вистав у Росії, Польщі, Югославії, Італії, Ізраїлі. Серед останніх робіт "Псковитянка" та "Катерина Ізмайлова" у Маріїнському театрі (Санкт-Петербург) у співпраці з Валерієм Гергієвим, "Опричник" П. Чайковського у Великому театрі Росії (Москва).