Персони

Soprano
ЧЕНСЬКА Вікторія
ЧЕНСЬКА Вікторія
ЧЕНСЬКА Вікторія
  • ЧЕНСЬКА Вікторія
  • ЧЕНСЬКА Вікторія
  • ЧЕНСЬКА Вікторія
  • ЧЕНСЬКА Вікторія
  • ЧЕНСЬКА Вікторія
  • ЧЕНСЬКА Вікторія
  • ЧЕНСЬКА Вікторія
Заслужена артистка України (2013 р.)
 
Лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Ондіни Отта (1999, 2001 рр., Словенія, Марібор).
Закінчила Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського (1994 р., хорове диригування; 1999 р., вокальне відділення, клас нар. арт. СРСР, професора Г. О. Туфтіної), аспірантуру Академії (2004 р.).
З 1994 по 2006 рр. працювала у Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва.
З 2006 р. – солістка Національної опери України.
 
Партії в репертуарі:
Амелія, Аїда, Єлизавета, Леді Макбет, Абігайль, Леонора(«Бал-маскарад», «Аїда», «Дон Карлос», «Макбет», «Набукко», «Трубадур» Дж. Верді)
Альдона («Литовці» А. Понк'єллі)
Недда(«Паяци» Р. Леонкавалло)
Норма в однойменній опері В. Белліні
Чіо-Чіо-сан, Тоска, Манон («Мадам Баттерфлай», «Тоска», «Манон Лєско» Дж. Пуччіні)
Мікаела («Кармен» Ж. Бізе)
Маргарита («Фауст» Ш. Гуно)
Татьяна, Оксана, Іоланта («Євгеній Онєгін», «Черевички», «Іоланта» П. Чайковського)
Земфіра («Алєко» С. Рахманінова)
Мілітриса («Казка про царя Салтана» М. Римського-Корсакова)

партії сопрано в Реквіємах Дж. Верді та В. А. Моцарта, Дев’ятій симфонії та Урочистій месі Л. Бетховена, Stabat Mater Дж. Россіні, Gloria А. Вівальді та інші.

 
Співала на сценах Татарського академічного державного театру опери та балету ім. М. Джаліля, Азербайджанського державного академічного театру опери та балету ім. М.Ф. Ахундова (Баку, Азербайджан), Оперного театру Нові-Саду (Сербія), Штацопери Клагенфурту (Австрія), Театру Сан Карло Неаполю (Італія), Дніпропетровського академічного театру опери та балету, Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької.
 
Під керівництвом італійського диригента Фабріціо Марії Кармінаті виконала партію Норми в однойменній опері В. Белліні у Маріборській опері (Словенія).
У 2011 р. була запрошена до Римського оперного театру на постановку опери «Набукко» Дж. Верді під керівництвом Ріккардо Муті (диригент) та Жан-Поля Скарпіти (режисер).
Брала участь у концерті, присвяченому 150-річчя возз’єднання Італії, який відбувся у Італійському парламенті.
Виконала партію Амелії у прем’єрі опери Дж. Верді «Бал-маскарад» під керівництвом італійського режисера П’єра Луїджі Піцці та диригента Даніеле Каллєгарі під час 47-го Оперного фестивалю Sferisterio у Мачераті (Італія).
У 2012 р. в Астрії у Штаацопері Клагенфурту брала участь у циклі вистав опери "Тоска" Дж. Пуччіні у постановці режисера Стефано Пода під керівництвом диригента Петера Маршика.
У 2019 р. в театрі Сан-Карло Неаполю співала партію Недди в опері "Паяци" Р. Леонкавалло у постановці режисера Даніеля Фісци Паска під керівництвом диригента Філіпа Огена.
У 2022 р. 6 липня у Вільнюсі в День Держави Литви у Палаці правителів брала участь у виконанні колективом Національної опери України ім.Т. Г. Шевченка опери А. Понк'єллі "Литовці", де співала партію Альдони.
 
Гастролювала у Данії, Нідерландах, Німеччині, Іспанії, Франції, Італії та інших країнах.
 
Поєднує артистичну діяльність з викладанням у Національній музичній академії України.