Персони

Диригенти
КУЛЬБАБА Алла
КУЛЬБАБА Алла
Народна артистка України (2019).
Лауреат І Національного конкурсу диригентів ім. С.В. Турчака (1994, Київ, ІІІ премія).
 
Закінчила Національну музичну академію України ім. П.І. Чайковського (1992, хорове диригування, клас народного артиста України, професора В.Р. Лисенка; 1995, оперно-симфонічне диригування, клас народного артиста України, професора В.Б. Гнєдаша).
 
З 1992 року працювала суфлером у Національній опері України імені Т. Г. Шевченка.
З 1995 – асистент головного диригента, з 1999 – диригент Національної опери України.
 
Диригент-постановник вистав «Моцарт і Сальєрі» М. Римського-Корсакова (2017), «Кіт у чоботях» (2023).
Здійснила прем’єрне поновлення опер «Таємний шлюб» Д. Чимарози (2000) та «Фауст» Ш. Гуно (2017).
У репертуарі – понад 30 вистав, серед яких опери «Ярослав Мудрий» . Майбороди, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Євгеній Онєгін», «Іоланта», «Пікова дама» П. Чайковського, «Тоска», «Манон Лєско», «Мадам Баттерфлай» Дж. Пуччіні, «Трубадур», «Аїда», «Ріголетто», «Травіата», «Макбет», «Набукко» Дж. Верді, «Ромео і Джульєтта», «Фауст» Ш. Гуно, «Попелюшка», «Севільський цирульник» Дж. Россіні, «Норма» В. Белліні, «Любовний напій» Г. Доніцетті; балети «Лускунчик» П. Чайковського, «Ромео і Джульєтта» С. Прокоф’єва та інші.
 
Диригент-постановник численних концертних програм Національної опери України. Серед них: «Тріо басів» (2013, 2014), «О Моцарт, Моцарт!», «Вечір оперних дуетів» (обидва – 2015), «Чарівний світ оперети» (2016), благодійний концерт до 25-річчя дитячої кардіохірургії Іллі Ємця, концерт до 50-річчя Тараса Штонди (обидва – 2017), постійний диригент «Новорічно-Різдвяних» концертів та програм, присвячених Міжнародному жіночому дню 8 Березня.
 
Як диригент співпрацювала з такими відомими режисерами, як М. Корраді, І. Нунціата (обидва – Італія), М. Кузнєцов, Г. Ковтун.
З 1998 співпрацювала з Київським симфонічним оркестром і хором під керуванням Р. Макмерріна, з яким гастролювала у США (2000, 2002, 2003, 2004) та Казахстані, Киргизстані, Узбекистані (2008) в якості запрошеного головного диригента.
В Оперній студії НМАУ поставила оперу «Самотність?!» А. Комлікової (2009).
З 2015 – диригент КМАТОБ для дітей та юнацтва, де поставила оперу «Бастьєн і Бастьєнна» В.А. Моцарта (2016).
Співпрацює з Державним естрадно-симфонічним оркестром України, з яким підготувала  концертні програми «О, Фортуна!..» на сцені НМАУ ім. П.І. Чайковського – сольний концерт Андрія Бондаренка (2017), «Віва, Пуччіні!» (2018, за участю Академічного камерного хору «Хрещатик»). Диригент-постановник Новорічних концертів на Софійській площі (2018, 2019, 2020), концерту, присвяченого 10-річчю Економічної Співдружності в Україні (2019, Національна філармонія України) та інших.
Співпрацює з Дніпропетровською філармонією, Одеським національним академічним театром опери та балету, театрами Схід Опера (м. Харків) та Дніпро Опера.
 
Із колективом Національної опери України та як запрошений диригент гастролювала в Японії, Бельгії, Данії, Німеччині, Нідерландах.
 
З 1995 веде викладацьку діяльність. До 1998 працювала в КНУКіМ, з 2001 – старший викладач, згодом – в. о. доцента кафедри оперної підготовки та музичної режисури НМАУ ім. П.І. Чайковського. Серед випускників – відомі в Європі та світі співаки Андрій Бондаренко, Олексій Пальчиков, Ірина Житинська, Мирослава Гаврилюк, Максим Куценко, Юрій Самойлов та інші.
З 2021 викладає на кафедрі оперно-симфонічного диригування НМАУ. Співавторка навчальних програм «Оперний спів» та «Вокальний ансамбль» (бакалаври).
Проводила майстер-класи з оркестром Криворізького музичного коледжу. Запрошується до прямих радіоетерів на каналі радіо «Культура».
Член журі багатьох всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів.