Персони

Запрошені митці
НУНЦІАТА Італо
Режисер
 НУНЦІАТА Італо

Відомий італійський режисер. Починав творчу діяльність як артист та помічник режисера. Режисерським дебютом стала опера «Так чинять усі» В.-А. Моцарта у Театрі Петруццеллі (Барі). Серед багатьох інших поставив в італійських та зарубіжних театрах: «Пробний камінь» Дж. Россіні у Театрі Белліні (Катанія, 1988), «Аїда» Дж. Верді у Національному театрі в Анкарі (Туреччина, 1992), «Ріголетто» Дж. Верді (Тревізо, Ровіго, 1993), «Пуритани» В. Белліні (Катанія, 1994), «Бал-маскарад» Дж. Верді (Тревізо, Равенна, Модена, 1994), «Аретуза» Ф. Віталі,  «Попелюшка» Дж. Россіні, «Симон Бокканегра» Дж. Верді та «Марія Стюарт» Г. Доніцетті в Римській Опері (1992, 1996, 1997).

У 1999 р. у кількох театрах Японії у режисерській концепції Італо Нунціати з великим успіхом пройшла опера «Аїда». У 2000-2001рр. на сценах Театру Рендано (Козенца) та Римської Опери здійснив постановку опери «Джина» Ф. Чілеа (вперше на сучасній сцені), а у Театрі Сан Карло (Неаполь) тоді ж поставив «Сомнамбулу» В. Белліні. Здійснив постановку опери «Дон Паскуале» Г. Доніцетті для Театру Ла Феніче (Венеція, 2002), Римської  Опери (2003), Театру Массімо (Палермо) та Театру Верді (Трієсте, 2007). Постановка була визнана настільки вдалою, що її  було відтворено ще  тринадцять разів у італійських та зарубіжних театрах аж до 2015 року. У 2003 році у Філадельфії (США) відбулася прем’єра оперної вистави «Так чинять усі» В.А. Моцарта.

Після тривалої перерви повернув на сцену оперу Дж. Перголезі «Олімпіада», яка була представлена на фестивалі «Дж. Перголезі – Г. Спонтіні» в Йєзі (2002), яка також пройшла у Равенні, Модені та в Реджо Емілії (2003), здійснив постановки опер: «Богеми» Дж. Пуччині у Театрі Сан Карло у Неаполі, «Таємний шлюб» Д. Чимарози у Театрі Ла Феніче у Венеції (2004). Серед  постановок останніх років у багатьох театрах Італії та світу особливого успіху здобув диптих «Erwartung» («Очікування») А. Шенберга та «Франческа да Ріміні» С. Рахманінова (вперше поставлена на італійській сцені режисером І. Нунціатою в театрі Ла Феніче, що у Венеції).

У 2010 році здійснив поставку опери «Удавана садівниця» В.-А. Моцарта для найпрестижнішого музичного фестивалю в Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати). У 2012 році відновлює постановку «Любовного напою» Г. Доніцетті для спільного виробництва традиційних оперних театрів  Ровіго, Тревізо та Йєзі. У 2016 році ставить «Школу ревнивців» А. Сальєрі вперше на сучасній сцені для Фундації Маджі Музикале Фіорентіно та інших п’яти визначних театрів Італії та здійснює першу світову постановку опери «Ніч для мене яскрава» сучасного композитора Марко Бетта для Фундації театру Комунале (Модена), Фундації театрів П’яченци та для Театру Кіабрера (Савона) У січні 2019 поставив «Силу долі» Дж. Верді для традиційних оперних театрів П’яченци, Модени та Реджо Еміліа.

Внесок Італо Нунціати у відродження і сучасне переосмислення оперних творів ХVІІІ – початку ХІХ ст. неодноразово був гідно оцінений, зокрема премією італійської музичної критики «Franсo Abbiati» за режисерське втілення опер Ф. Шуберта «Чотири роки на посту» та «Брати-близнюки» у Козенці (1997), а згодом у Театрі Массімо у Палермо та у Реннській Опері (Франція). Крім того, він є доцентом кафедри теорії та техніки сценічної інтерпретації музичної консерваторіїї «Л. Д’ Аннунціо» у Пескарі та активно займається викладацькою діяльністю у підготовці солістів, спрямованої, зокрема, на поглиблення відповідності між музикою та поведінкою, жестикуляцією артистів на сцені. Співпрацював з такими престижними театральними інституціями, як, Академія Маджо Музикале Фіорентіно, Оперний Експериментальний театр (Сполето), Міжнародний Анетей (Університет) оперного мистецтва (Сульмона), Фундація Перголезі-Спонтіні (Йєзі), Центр підготовки та стажування молодих співаків А.T.D.А. (Рим) та Оперний майданчик Асоломузика. Допомагав також розробляти лібрето сюжетів для найвидатніших балетних вистав.

З 1995 року по 2006 – був художнім керівником (директором) традиційного театру «Альфонсо Рендано» у Козенці, для якого планував оперні, драматичні, танцювальні та юнацько-театральні сезони.

З 2007 по 2012 рр. обіймав посаду художнього директора Фундації Нового Театру Верді у Бріндізі з тим же обсягом компетенцій.

В рамках спільних італійсько-українських мистецьких проектів  на сцені  Національної опери України Італо Нунціата поставив опери  «Манон Лєско» Дж. Пуччині (2006),  «Макбет»,  «Бал-маскарад» Дж. Верді (2007, 2008), «Любовний напій» Г.Доніцетті (2009), «Попелюшка» Дж. Россіні (2010).