Персони

Запрошені митці
ПУШНЯК Олександр
Оперний співак (бас-баритон)
ПУШНЯК Олександр

У 2002 р. закінчив музично-педагогічний факультет Київського педагогічного коледжу ім. Ушинського та Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського (2007 р.).

Після пів-фіналу конкурсу "Опералія" в Парижі був запрошений на стажування до Вашингтонської Національної опери (США), де працював під керівництвом Пласідо Домінго та провідних оперних диригентів, виконав партії Графа ("Весілля Фігаро", Моцарт) та Фальстафа ("Фальстаф", Верді).

У 2011 - 2017 рр. працював на посаді провідного соліста в Державному театрі міста Брауншвейг (Німеччина).

У 2012 р. став переможцем та володарем Гран-прі і Призу глядацьких симпатій Міжнародного конкурсу "Вагнерівські голоси", після якого виконав партію Донера в опері "Золото Рейну" Р. Вагнера на Байройтському фестивалі в Німеччині (2013 р.). Взяв участь у записі диску опери "Золото Рейну" для студії звукозапису "Наксос Лейбл" та у концертах разом з філармонією Гонг-Конгу у окрузі Гонг-Конг, Китай (2015 р.).Того ж року виконав головну партію Летючого Голанця в одноіменій опері Вагнера на сцені театру Вікторія в Сінгапурі.

У 2017 - 2018 сезонах виконував партію Амонасро з опери "Аїда" Верді на сцені "Дойче опер ам Райн" в м. Дуйсбург  (Німеччина), партію Філіпа II в опері "Дон Карлос" Верді на фестивалі "Іммлінг" в Баварії.

Також працював в театрах міст Кіль, Майнінген, Регенсбург (Німеччина), Амстердам, Маастріхт, Роттердам та інших  у Нідерландах, у м. Антіби (Франція).

У 2018 р. записав партію Белєзо з віднайденої опери Ф. Ліста "Сарданапало" для студії звукозапису "Аудіте Лейбл" під керівництвом диригента Кирила Карабиця.

З кінця 2018 р. - соліст Німецького національного театру в м. Веймар (Німеччина).

 

 

Киевлянин Александр Пушняк — певец широкого профиля с тщательно подобранным итальянским и немецким репертуаром, сумевший объединить основательность баса с подвижностью баритона, стал лучшим из почти сорока европейских, американских и азиатских бас-баритонов на седьмом конкурсе «Вагнеровские голоса» в немецком Карлсруэ. Это единственное в своем роде соревнование требует от вокалистов не только колоссальной выносливости и умения управляться с мелодиями, даже отдаленно не похожими на привычные «запев — припев», но и мастерства в ансамблевом пении, богатой палитры интонаций, глубокого понимания немецкого текста и неординарного актерского таланта. С блеском продемонстрировав все эти качества в партии Курвеналя из оперы «Тристан и Изольда», Пушняк выиграл также приз зрительских симпатий и приз Международного общества Рихарда Вагнера. Этим летом он уже выходит в новой для себя роли Доннера в «Золоте Рейна» на сцену главного вагнеровского театра в мире — Байройтского — в спектаклях вагнеровского фестиваля да еще и в год 200‑летия композитора.— Марія Храпачова