Персони

Запрошені митці
ЖИТИНСЬКА Ірина
Оперна співачка (мецо-сопрано)
ЖИТИНСЬКА Ірина

Закінчила Музичне училище ім. Д. Січинcького (за класом скрипки, 2002 р.) та Нацiональну музичну академiю Украiни iм. П. І. Чайковського (клас В. Курiна, 2007 р., у 2010 р. - аспірантуру у класi О. Дяченка).

У 2006 р., ще будучи студенткою консерваторії, Ірина дебютувала в Нацiональнiй Оперi Украiни в ролi Ольги в опері «Євгенiй Онєгiн» П. Чайковського.
У 2007 р. співачка вперше виступила у партії Маддалени з опери «Рiголетто» Дж. Верді в Оперному театрi м. Вроцлав (Польща). Солісткою цього театру Ірина пропрацювала до 2017 р.

У 2008 р. відбувся дебют Ірини у Teatro Real (Мадрид, Icпанiя), в ролi Циганки з циклу «Щоденник загубленного» Л. Яначека. У 2009 р. - дебют у Teatr Wielki (Національна опера, Варшава) у ролі Шинкарки в опері «Борис Годунов» М. Мусоргського.

У 2010 р. Ірина дебютувала в ролі Шарлотти в опері "Вертер" Ж. Массне, після чого у відомому польському виданні "Ruch Muzyczny" її назвали "найкращим закордонним здобутком на польській оперній сцені".

В 2011 р. відбувся дебют в Більбао в Teatro Euskalduna де Ірина співала партію Ольги. Цей спектакль був відзначений нагородою за найкращий спектакль в Іспаніі за 2011 р. і увійшов в історію оперного мистецтва завдяки видавництву на DVD. У 2013 р. Ірина з тією ж партією з успіхом дебютувала у Турині, у Teatro Regio.

В цьому ж році заспівала Маддалену з легендарним Лео Нуччі в опері "Ріголетто" в ABAO-OLBE в Більбао.
У 2014 р. співачка взяла участь в прем'єрі першого польського виконання опери С. Прокоф'єва "Любов до трьох апельсинів" в ролі Принцеси Кларіче у Краківській опері. 

В 2015 р. Ірина, на запрошення відомого французько-італійського тенора Роберто Аланья, заспівала з ним концерт на відкритті Паризької філармонії,  де після концертної програми на біс виконала українську народну пісню.

У 2017 р. відбувся дебют Ірини в ролях Ніклауса і Музи в опері "Казки Гофмана" Ж. Оффенбаха на сцені Краківської Опери.

Крім оперних спектаклів, Ірина бере участь в різноманітних концертах, серед яких  Моцартівський фестиваль у Варшавській камерній опері та  однойменний фестиваль у Львові під керівництвом Оксани Линів та інших.
В 2018 і 2019 рр. відбувся дебют Ірини в ролі Октавіна в "Кавалері троянди" Р. Штрауса і Джованни Сеймур в опері "Анна Болейн" в Landestheater niederbayern в Пассау.

Iрина Житинська працювала з багатьма вiдомими дирегентами, такими як:
Valery Gergiev, Gianandrea Noseda, Jari Hämäläinen, Miguel Ángel Gómez Martínez, Chikara Imamura, Keri-Lynn Wilson, Roberto Tolomelli, Łukasz Borowicz, Gabriel Chmura, Evgeny Volynsky, Oksana Lyniv та Bassem Akiki, а також з такими режисерами як:  Michal Znaniecki,Mariusz Trelinski, Waldemar Zawodzinski, Kasper Holten, Stefan Tilch i Ignacio Garcia.

Персональний сайт співачки: http://irynazhytynska.com