Афіша театру

Прем’єра
Опера на 2 дії
Початок: 19.04.2019 - 19:00
Завершення: 21:00
Виконується італійською мовою
Севільський цирульник
Джоаккіно Россіні
Севільський цирульник
Лібрето Чезаре Стербіні.
 
Прем’єра на київській сцені відбудеться 19 квітня 2019 року.
 
 
  • Художник з декоративного розпису тканин:
  • СКОРИК Мілана

 

СТИСЛИЙ ЗМІСТ
 
ДІЯ ПЕРША
Картина перша
 
Ніч. Біля будинку лікаря Бартоло, закоханий в Розіну, граф Альмавіва намагається привернути увагу красуні. Фіорелло допомагає йому.
3’являється цирульник  Фігаро. Від нього Граф дізнається, що Розіна –  вихованка лікаря Бартоло, який має намір одружитися з нею заради посагу.
На балконі з’являється Розіна, вона скидає залицяльникові записку. Альмавіва просить Фігаро допомогти негайно зустрітись з Розіною.
Лікар спішно виходить з дому та прямує до нотаріуса, аби прискорити одруження.
Тепер граф, назвавшись Ліндором, сподівається на можливість поговорити з Розіною. Альмавіва з Фігаро розробляють план, як потрапити у дім Лікаря. Цирульник пропонує Графу перевдягнутися солдатом і вимагати, щоб Бартоло пустив його на постій.
 
Картина друга
 
Вітальня в домі Бартоло. Розіна пише листа Ліндору.
З’являється давній приятель Бартоло, вчитель музики дон Базіліо, який розповідає лікарю про почуття графа Альмавіви до Розіни. Для того, щоб позбутися суперника, він пропонує звести на нього наклеп.
Фігаро, підслухавши розмову двох інтриганів, розповідає Розіні їхній намір.
Невдовзі з’являється перевдягнений солдатом Альмавіва, який за порадою Фігаро, удає з себе п’яного. Бартоло відмовляється прийняти його на постій. Зчиняється сварка. Почувши галас, до будинку входять офіцер з солдатами. Офіцер має намір арештувати п’яницю, але дізнавшись, ким насправді, є Ліндор, на здивування лікаря, відпускає його.
 
 
ДІЯ ДРУГА
 
Граф Альмавіва знову з’являється в домі Бартоло. Тепер він перевдягнувся вчителем музики і повідомляє, що дон Базіліо захворів і, замість себе, прислав його - свого учня. Бартоло це здається підозрілим. Тоді Альмавіва показує записку Розіни, яку нібито знайшов вдома у графа. Бартоло розгніваний, а граф, нарешті, зможе побачитись з Розіною. У цьому, також, допомагає Фігаро. Та, несподівано, приходить дон Базіліо. Його поява загрожує зірвати планів закоханих. Фігаро, Граф, Розіна і Бартоло умовляють Базіліо йти додому, адже він має хворобливий вигляд. Відчувши у руці гаманець, але так нічого не зрозумівши, дон Базіліо залишає дім Лікаря.
Фігаро, аби відволікти увагу Бартоло, починає його голити, але Лікарю вдається підслухати розмову Альмавіви та Розіни. Він дізнається, що його вихованка вночі збирається втекти зі своїм коханим, і викриває заколотників.
Вигнавши Фігаро і Альмавіву з дому, Бартоло вирішує негайно зустрітись із Доном Базіліо та посилає останнього за нотаріусом.
Лікар хоче скористатися запискою, що передав йому граф, і повідомляє Розіні, що Ліндор лише виконує доручення графа Альмавіви. 
Коли з’являються Фігаро та граф, дівчина відмовляється йти з ними. Граф зізнається, що Альмавіва та Ліндор – це одна й та сама особа.
Тим часом, з’являються дон Базіліо з нотаріусом, вони приносять готовий шлюбний контракт. Скориставшись тим, що лікаря немає вдома, хитрий Фігаро повідомляє нотаріуса, що його запрошено для оформлення шлюбу Розіни та Альмавіви. Дон Базіліо, знову отримавши винагороду, разом з Фігаро, підписує контракт як свідок.
Бартоло, який щойно повернувся, у відчаї.
Всі вітають щасливих молодят.