Афіша театру
- Диригент-постановник:
- ДЯДЮРА Микола
- Балетмейстер-постановник:
- РЕХВІАШВІЛІ Аніко
- Художник-постановник:
- ПЕТРОВСЬКИЙ Станіслав
- Художник костюмів:
- КУЧЕРЯ Наталія
- Диригент:
- ОЛІЙНИК Віктор
- Репетитори з балету:
- БОНДУР Сергій
- ЧЕПИК Максим
- ЖИТНІКОВА Людмила
- Концертмейстери:
- ГОРОБІЄВСЬКА Оксана
- ШАПЧУК Олена
- Режисери, які ведуть виставу:
- ВИСОЦЬКА Алла
- ТОКАР Олег
- Гай Юлій Цезар:
- ВАНЯ Ян
- СУХОРУКОВ Микита
- КРИВОКОНЬ Сергій
- ТКАЧУК Ярослав
- Гней Помпей Великий:
- КУТУЗОВ Володимир
- ТКАЧУК Ярослав
- Марк Ліциній Красс:
- Кальпурнія:
- ЛЬОЗОВА Тетяна
- ШЕВЧЕНКО Анастасія
- Воєначальники:
- КУТУЗОВ Володимир
- Вдова:
- ІВАНЕНКО Ксенія
- Легіонери:
- КУТУЗОВ Володимир
- Східний танець:
- КАРАНДЄЄВА Олена
- БЕТАНКОУРТ Райса
- ПОЖАРНИЦЬКА Олена
ДІЯ ПЕРША
Картина перша
На міській площі зібралися римляни: патриції, сенатори, легіонери, матрони й простий люд, щоб привітати з тріумфальними перемогами великого полководця Гая Юлія Цезаря - консула Римської республіки, великого понтифіка, диктатора та імператора. Народ славить божественного Цезаря. Поруч із Цезарем його соратники Помпей і Красс - найвпливовіші й найбагатші римляни. Незважаючи на давню ворожнечу між Помпеєм й Крассом, Цезареві вдалося їх примирити й створити тріумвірат, який набув незнаного до того політичного впливу.
На святі з'являється коханка Цезаря - Кифрідія. Вона вже багато років віддана Цезареві, вважаючи його любов'ю всього свого життя. Цезар захоплюється молодою рудоволосою спокусницею. Але, помітивши осудливий погляд дружини Кальпурнії, залишає Кифрідію.
Тріумфальне піднесення в розпалі. Римляни славлять величного Цезаря, якому належить Рим, і його дружину Кальпурнію, якій належить Цезар.
Картина друга
Внутрішній двір у палаці Юлія Цезаря. Кальпурнія в оточенні римських жінок з нетерпінням очікує повернення чоловіка. Нарешті у супроводі Помпея, Красса й воєначальників з’являється Цезар.
Несподівано входить сенатор Катон зі своїми однодумцями. Катон повідомляє Цезареві, що нові закони, які той запропонував, не можуть бути прийняті сенатом. Цезар наполягає на своєму рішенні. Незадоволені сенатори після бурхливих суперечок залишають палац.
Цезар залишається на самоті. Його турбує протистояння сенату, що переросло в непримириму боротьбу за владу.
Непомітно входить Кальпурнія. Вона намагається утішити чоловіка. У її обіймах Цезар заспокоюються й засинає.
Над будинком з'являється орел. Кальпурнія вбачає у цьому зловісний знак, нею оволодіває тривога, їй ввижається, начебто весь палац руйнується від вітру.
ДІЯ ДРУГА
Картина перша
Ніч. На свято до палацу Цезаря зібралися знатні римляни, соратники Цезаря, серед них і його політичні союзники Красс і Помпей. На святі присутня Кифрідія, палко закохана в Цезаря. Серед почесних гостей гетери й танцівниці. Між Крассом і Помпеєм знову розпалюється суперечка за першість. Кожний прагне здивувати Цезаря й присутніх.
Поступово бенкет перетворюється на шалений розгул, гості прагнуть лише тілесних насолод і гострих вражень від участі у гладіаторських боях.
Картина друга
Площа Рима. Серед городян віддані легіонери, які не раз бували із Цезарем у воєнних походах. Один з них, сивоволосий легіонер, навчає військовим премудростям хлопчика, який мріє стати легіонером. Це викликає посмішку в присутніх. Раптом хлопчик бачить Цезаря. Він не може приховати радісне захоплення героєм.
Зненацька на площі з'являється процесія матерів, що оплакують загиблих синів. Вони звинувачують Цезаря у своїх втратах і великому горі. Глузування дістаються й Кальпурнії, яка очікує дитину. Якщо народиться син, йому уготована доля римського воїна. Цезарь співчуває жінкам, проте жертва заради Риму – це велика честь для всього роду.
Цезаря повідомляють, що загинув його відданий соратник Красс. На площі з'являються легіонери, що несуть на щитах тіло вбитого Красса.
Цезар, роздавлений втратами, шукає підтримки в Помпея. Проте незадоволений політичними реформами Цезаря, Помпей розриває з ним домовленість і переходить на сторону сенаторів. Цезар залишається без підтримки.
Кальпурнія розуміє, що Цезар ніколи не відступиться від своїх рішень і переконань. Вірна дружина передчуває, що з чоловіком може статися непоправне, і намагається переконати його не йти в сенат. Але Цезаря не зупинити. Кальпурнія й Цезар ніжно прощаються, немов хочуть запам’ятати один одного назавжди.
Картина третя
Цезар і сенатори зібралися на засідання. Цезар розуміє, що проти нього готується змова, але він не звик відступати, краще прийняти смерть, але залишитися непереможним. З гордо піднятою головою він обходить сенаторів, щоб привітати їх.
Заколотники оточують Цезаря, наносячи йому удари кинджалами.
На підлозі закривавлений Цезар. Але навіть в агонії він думає про свої легендарні перемоги й тріумфальні походи, про відданих легіонерів і вічний Рим.
- Воєначальники:
- ДРОБОТ Михайло
- КУТУЗОВ Володимир