Репертуар

Балетна сюїта
Тривалість вистави:
15 хв.
Танець годин
Амількаре Понк’еллі
Танець годин

Балетна сюїта з опери Амількаре Понкіеллі «Джоконда».

Сценарій та хореографія Віктора Яременка.
   

 

 

Час поглинає все і всіх – непохитні держави і цивілізації, великі і звичайні людські долі…

Переплетіння пристрастей і почуттів, які виокремлюють героїв опери «Джоконда» А. Понкіеллі, символічно постають через образ годинника, кожна хвилина якого вбирає в себе чиюсь долю.

Через символічну пластику людського тіла (танець) в блискавично швидкому темпі, спресованому в часі, подається сюжет цієї чудової італійської опери – про поривання до щастя бути коханою і кохати прекрасної жінки Лаури Адорно, дружини головного судді Венеції Альвізе Бадоеро. Її серце спалахнуло вогнем почуття до генуезького патриція Енцо Грімальдо, який також охоплений великим почуттям до неї.

Але час не вибирає кращі чи гірші ситуації. Годинник виміряє і долю венеційської співачки Джоконди, яка теж закохана в Енцо Грімальдо. Вона посвячує Альвізе Бадоеро в ситуацію, що складається, і венеційський суддя виганяє з міста юного генуезького патриція.

Джоконда, усвідомивши свій вчинок, вирішує допомогти закоханим і влаштовує Лаурі втечу із Венеції. Їх переслідує грізний Альвізо Бадоеро, намагаючись розправитися і з Лаурою, і з Енцо.

Але невпинний годинник перепиняє час його буття, викидає його з часових рамок історії опери «Джоконда».