Персони

Диригенти
МАКАРЕНКО Герман
МАКАРЕНКО Герман
Найближчі вистави
15 Червень

Народний артист України (2015 р.). Став першим українцем, якому присвоєно високе міжнародне звання Артист ЮНЕСКО в ім’я миру (2016 р).

Закінчив Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського – фортепіанний та диригентський факультети, а також асистентуру-стажування та аспірантуру. У 2004 р. закінчив докторантуру Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

Кар’єру диригента розпочав у 1982 р.

З 1987 р. працює в Національній опері України, диригує оперними та балетними виставами.

Автор проєкту «Концерт прем’єр», який з 2004 р. відкриває українським глядачам маловідомі сторінки європейської класики. Є автором та ініціатором концертів до 60-річчя, 65-річчя, 70-річчя ООН.

Авторський проєкт Германа Макаренка «Новорічний Штраус-концерт» відбувався щороку протягом 12 років у Національній опері України.

Маестро Макаренко гастролює у Франції, Італії, Бельгії, Чехії, Норвегії, Китаї, на Кіпрі і в багатьох інших куточках планети. У Парижі, Пекіні все частіше звучить музика Лисенка, Станковича, Скорика та багатьох інших українських класиків, оскільки диригент вважає за потрібне популяризувати українську музику у світі.

Серед міжнародних проєктів визначається співпраця з ЮНЕСКО. Зокрема, у 2020 р. Герман Макаренко об’єднав Артистів ЮНЕСКО в ім’я миру з десяти країн світу у глобальній ініціативі «Мистецтво проти пандемії».

2021 р. він ініціював та провів мистецький проєкт «Музична подяка лікарям (Заради життя)», підтриманий ВООЗ і ЮНЕСКО як вияв міжнародної солідарності з медиками всього світу у боротьбі з пандемією.

Герман Макаренко - прихильник соціально значущих ініціатив. Як диригент, він бере участь у благодійних віденських балах у багатьох країнах, організовує інтерактивні концерти для дітей до Дня Святого Миколая, разом з музикантами його можна бачити у соціальних центрах, лікарнях, шпиталях і навіть в арт-проєктах у метро.

Герман Макаренко співпрацює з Артистами ЮНЕСКО, а також відомими композиторами, музикантами, скульпторами – від Нью-Йорка до Каїра, від Парижа до Пекіна, в рамках місії Global Harmony Art.

 

Сторінка Германа Макаренка на сайті Kyiv Classic Orchestra