Афіша театру

Балет на 2 дії
Початок: 16.11.2023 - 17:00
Завершення: 19:10
Віденський вальс
Йоган Штраус (батько), Йозеф Штраус, Йоган Штраус (син)
Віденський вальс
 
 
 
 Музична композиція Олексія Баклана.
Лібрето та хореографія Аніко Рехвіашвілі.
 
Прем'єра на київській сцені відбулася 18 листопада 2001 року.

СТИСЛИЙ ЗМІСТ

 

І дія

На околиці Відня відзначають свято пива. Жителі міста співають і танцюють під акомпанемент аматорського оркестру, яким диригує загальний улюбленець, молодий композитор Франц. На свято приходить наречена Франца Аннель. Юнак, захоплений красою коханої, дарує їй букет білих квітів. Вони щасливі.

Несподівано небо вкривається хмарами. Ось-ось почнеться гроза, але небо світлішає.

На майдані з’являється авто відомої віденської балерини Карли. Жителі міста запрошують актрису взяти участь у народному святі. Вона охоче погоджується.

Друзі Франца вмовляють його зіграти на скрипці для шанованої гості. Молодий композитор усе більше захоплюється Карлою: він вражений красою балерини. Аннель, помітивши це, хоче залишити свято. Франц намагається затримати її. Проте розгнівана Аннель радить Францу залишатися з Карлою. Закохані сваряться. Площа, де щойно відбувалося свято, поступово стає безлюдною. Аннель залишається на самоті.

Театральну площу заповнюють глядачі, які поспішають на виставу. Цього вечора виступатиме чарівна Карла. Серед глядачів – граф Кайзерлінг, давній шанувальник балерини, закоханий в актрису Франц та Аннель.

Виступ Карли викликає в залі фурор. Після вистави усі висловлюють балерині захоплення. Серед шанувальників актриси – Франц. Карла знайомить його з графом. Кайзерлінг запрошує молодого композитора на бал, який він влаштовує на честь Карли. Актриса майже непомітно подає Францу знак, що чекатиме на нього у себе. Але Аннель помічає це. Балерина разом із графом залишають театр.

 

ІІ дія

Спальня Карли. Граф намагається висловити актрисі своє захоплення, але у відповідь – байдужість і роздратування. Пригнічений невдалим побаченням, Кайзерлінг залишає її. Карла з нетерпінням чекає на Франца. Він приходить і освідчується в коханні.

Бал на честь Карли. Балерина в оточенні вельможних шанувальників поводиться манірно й гонорливо. Окрилений коханням до Карли Франц не приховує почуттів. Але актрису це лише дратує. Тепер вона тримається холодно й зверхньо, зовсім не так, як під час їхнього недавнього побачення. Франц розуміє, що помилився: Карла зовсім не та, якою йому уявлялася – дарма вважав її своєю музою. Він хоче піти з балу. Актриса вмовляє його залишитися, але Франц її покидає.

Блукаючи вулицями Відня, Франц марно шукає розради. Навіть друзям, яких він зустрів, не вдається його розвеселити. Він зрадив своє кохання, йому нема прощення.

Гроза. Поспішаючи сховатися від дощу, повз Франца пробігають перехожі. Серед них він помічає Квіткарку, подругу Аннелі. Франц зупиняє їі і купує букетик білих квітів. Цей букет нагадує йому ті часи, коли з ним була його кохана. Франц усвідомлює, що завжди любив лише Аннель.

Франц на березі Дунаю. Він згадує щасливі минулі дні. Сюди приходить і Аннель. Вони знову разом. Їхня любов перемагає всі незгоди.

Франц створює вальс про голубий Дунай і диригує ним. Сотні жителів міста слухають музику дунайських хвиль, які співають про кохання і щастя. Молодого композитора визнають королем вальсу.

 

  • Кондитер:
  • МАРКІШЕВ Петро