Афіша театру

Балет на 2 дії
Початок: 10.12.2023 - 15:00
Завершення: 17:00
Снігова королева
Едвард Гріг, Жюль Массне та інші композитори
Снігова королева
Лібрето Аніко Рехвіашвілі та Олексія Баклана
за мотивами однойменної казки Ганса-Крістіана Андерсена.

Музична композиція Віктора Іщука та Олексія Баклана.

Прем'єра на київській сцені відбулася 23 грудня 2022 року.

 

 

 

 

Дія перша

На ковзанці що неподалік міської ратуші, весело граються діти. Серед них – Герда. Хлопчаки пропонують разом покататися на ковзанах, але Герда чекає на свого друга Кая.
А ось і він. Щасливі діти кружляють у танці.

Раптом з’являються дивні персонажі – це лихі тролі, які видають себе за людей. Вони шукають неслухняних дітей, які роблять погані вчинки. Але на ковзанці панує дружба й злагода, тут немає місця чварам.

Вечоріє. Діти розходяться по домівках.

Підступні тролі заходилися майструвати чаклунське дзеркало, у котрому усе добре й красиве виглядало б гидким, а все погане і негідне – привабливим. Чарівне дзеркало готове і раптом в ньому з’являється зображення Снігової Королеви. Навіть злі тролі заціпеніли від її крижаного погляду.

Снігова Королева розбиває дзеркало тролів, щоб його скалки розлетілися по всьому білому світу. Потрапляючи людям в очі, скалки зроблять їх жорстокими і егоїстичними. А з тими людьми, яким скалки влучать у серце, трапиться найстрашніше – їхні серця перетворяться на крижані.

Бабуся Герди влаштовує свято для її друзів. На дітей чекають солодощі і подарунки. Раптом Кай помічає на замерзлому вікні надзвичайно яскраву сніжинку. Вона неначе збільшується, перетворюючись на чарівну жінку – це Снігова Королева. Кай розповідає дітям про побачене диво, але крім нього ніхто цього не бачить. Усі кепкують над хлопчиком. Кай пильно вдивляється у розчинене вікно. Раптом хлопчик відчуває, як щось укололо його в око, а потім у серце. Враз все довкола Кая змінюється: стає сірим і нецікавим, навіть потворним. У розпалі свята Кай вибігає з будинку Герди.

Блукаючи безлюдними вулицями нічного міста, Кай зустрічається з тролями, які влаштовують перегони на санчатах. Тролі штовхають хлопчика у сніговий замет. Повз нього проносяться величезні сани із Сніговою Королевою. Її погляд немов спустошує душу. Кай відразу забуває Герду, Бабусю, своїх друзів. Немов у сні хлопчик прив’язує свої санчата до саней Снігової Королеви, яка наче чекала такої миті. Сани Снігової Королеви здіймаються до хмар….

У пошуках Кая Герда блукає вулицями міста. Від холоду і втоми дівчина засинає, їй ввижається чарівний сад, який охороняють маленькі лялькові солдатики. Герду зустрічає Господиня чарівного саду. Дівчинка їй дуже сподобалася і чарівниця хоче залишити дівчинку у себе. У солодкому сні Герда й Кай знову разом. Але Герда просинається і в розпачі усвідомлює, що то було примарне щастя. Вона проспала ціле літо, а за воротами чарівного саду дме холодний осінній вітер і кружляє пожовкле листя…

 

Дія друга

Герда знову рушає на пошуки Кая. Подорожуючи, дівчина зустрічає придворних Ворона й Ворону, які представляють її Принцу й Принцесі, а також придворним казкового королівства. Герді пропонують залишитися при дворі. Вдячна за гостинність, дівчина відмовляється, бо має знайти і визволити свого друга Кая.

Пробираючись через темний ліс, Герда потрапляє до лісових розбійників, ватажок яких – юна Розбійниця. Вона хоче зробити Герду своєю бранкою, але дівчина, виявила небачену сміливість і твердість духу, які змушують Розбійницю відпустити її.

Все холодніше і темніше навкруги. Герду зустрічає цілий полк снігових пластівців. Це – військо Снігової Королеви. Пробираючись крізь заметіль, Герда наближається до крижаних володінь Снігової Королеви.

У крижаному палаці готуються до коронації Кая. Снігова Королева бажає, щоб він як Сніговий Принц залишився назавжди у її королівстві. Герда вступає у двобій із Сніговою Королевою. Але сил у дівчини недостатньо, щоб подолати могутню чарівницю. Герда благає Кая про допомогу, але він холодний і до всього байдужий. З відчаю Герда гірко плаче. Гарячі сльози любові, впавши на груди Кая, розтоплюють його замерзле серце. Кай і Герда міцно пригортаються один до одного…

 Перед силою любові двох юних сердець чари Снігової Королеви безсилі. Крижаний замок Снігової Королеви тане й все зло, породжене крижаними серцями людей, змиває вода.

 Герда і Кай знову разом і вже ніколи не розстануться. Діти подорослішали, а щирі, дитячі почуття, пройшовши випробовування, переросли у велике і всеперемагаюче кохання.

 

  • Бабуся:
  • КОВТУН Світлана