5.04.2022, 23:23
Офіційна позиція Національної опери України щодо участі артистів балету театру у благодійному гала-концерті “Балет за мир” у Неаполі (04.04.22)

Офіційна позиція Національної опери України щодо участі  артистів балету театру у благодійному гала-концерті “Балет за мир” (4/04/2022, м.Неаполь, Театр “Сан Карло”).

 

Від початку військової агресії Російської Федерації (починаючи з 24.02.2022 року) весь творчий колектив театру перебуває на простої, відповідно до норм чинного законодавства України. 
Перебуваючи на простої, працівники театру на власний розсуд визначають місце свого перебування. Частина артистів виїхала за межі України, в тому числі, евакуаційними поїздами.
Можливості проконтролювати місце перебування кожного з працівників театру, під час перебування на простої, за нинішніх обставин, немає.
Можемо припустити, що в цей період, наші артисти могли отримувати приватні запрошення до співпраці, від іноземних колектівив та агенцій.
Національна опера України не має  жодного стосунку до участі в означеному заході артистів театру. Жодних звернень до театру щодо їх участі у цьому концерті не надходило, контрактів не укладалось, документів на службове відрядження не оформлювалось.
Ми глибоко обурені діями наших колег. Після повернення до роботи, відносно них буде проведено службове розслідування та вжито дисциплінарних заходів відповідно до чинного законодавства України.

Окремо хочу відзачити, що сьогодні мені стало відомо про те, продюсерська компанія ColossArtProduction анонсує гастрольне турне містами Італії, використовуючи бренд Національної опери України. У рамках цього турне заплановано 13 виступів містами Італії. Особливе обурення викликає факт показу балету “Лебедине озеро” П.Чайковського. Ми з прикрістю дізнались, що серед виконавців, заявлених у цих виступах є артисти нашого театру, котрі дали на це згоду у приватному порядку. Всіх їх попереджено про дисциплінарну відповідальність за участь у цих заходах, передбачену їх трудовими контрактами.
Наголошуємо, що жодних перемовин між компанією ColossArtProduction та Національною оперою України не велось, контрактів не укладалось.
Дирекцією направлено офіційний протест організаторам цього гастрольного туру.

Користуючись нагодою, інформую усіх зацікавлених осіб про те, що Національна опера України відсьогодні розпочинає офіційні гастролі містами Італії. Про перебіг гастрольної поїздки будемо інформувати на наших офіційних ресурсах.

Слава Україні!

 

З повагою,

художній керівник балету

Національної опери України, народна артистка України Олена Філіп'єва